تحقیق معماری در ایران

تحقیق-معماری-در-ایران

تحقیق معماری در ایران

فرمت فایل دانلودی: .zip
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 185
حجم فایل: 132 کیلوبایت
قیمت: 30000 تومان

دانلود تحقیق با موضوع معماری در ایران، 
در قالب word در 185 صفحه، قابل ویرایش.


توضیحات:
معماري در ايران بيش از 6000 سال تاريخ پيوسته، دست كم از 5000 ق.م تا به امروز، با نمونه هاي اختصاصي كه در ناحيه پهناوري از سوريه تا شمال هند و مرزهاي چين ، قفاز تا زنگبار پراكنده است. بناهاي ايراني متنوع است، از كلبه‌ هاي دهقاني، قهوه خانه ها، كوشك ها تا زيباترين و شاهانه ترين ساختمان هايي كه جهان به خود ديده، بگذريم از برخي پلهاي عظيم و با شكوه مميزه معماري ايران در طول تاريخ شكل هاي ساده و موقري با آرايش هاي غني است.

معماري آثار تاريخي ايران در وهله اول داراي مفهوم و هدف ديني و خصلت جادويي و دعايي است. طرح راهنما و شكل دهنده نمادگرايي كيهاني بود كه انسان به وسيله آن با نيروهاي آسماني انبازي و پيوند مي يافت. اين مايه ، كه تمام آسيا در آن معناً شريك بود و حتي در عصر جديد هم دوام يافت، نه تنها به معماري ايران وحدت و استمرار بخشيد، بلكه سرچشمه ماهيت عاطفي آن هم بود.

مصالح ساختماني موجود شكل هاي بزرگي را القا مي كرد. خاك رس كه در نقاط مختلف در دسترس بود، رشد ابتدايي ترين فنون ساختماني را تشويق كرد. ساختن خشت خام ترا كه از گل قالبي تهيه و در آفتاب خشكانده مي‏ شود. اين شيوه از قديم در ايران مرسوم بود و هرگز كاملاً متروك نشد …
دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.