تحقیق بررسي نقش مدرسه در رشد

تحقیق-بررسي-نقش-مدرسه-در-رشد

تحقیق بررسي نقش مدرسه در رشد

فرمت فایل دانلودی: .zip
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 36
حجم فایل: 25 کیلوبایت
قیمت: 21000 تومان

دانلود تحقیق با موضوع بررسي نقش مدرسه در رشد،
در قالب word و در 36 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه
رشد بدني
رشد حركتي و عضلاني
رشد حسي
وظايف معلم در پرورش حواس
رشد عاطفي
رشد عقلانی
رشد هوش
رشد عقلي و آموزش و پرورش
اثر آموزشگاه در رشد اجتماعي نوجوان
و …


بخشی از متن تحقیق:
مقدمه:
بعد از خانواده، عامل بسيار مؤثر در رشد و تكامل كودك، به ويژه در جامعه‌هاي كنوني آموزشگاه است. امروزه بيش از هر زمان ديگر، آموزشگاه در زندگي فرد تأثير دارد، زيرا بيشتر مردم چند سالي از عمر خود را در آموزشگاه گاهي در دانشگاه مي‌گذرانند به طوري كه مي‌توان گفت تقريباً 4/3 زنگي انسان در عصر حاضر در آموزشگاه سپري مي‌شود. بهترين گواه اهميت تأثير آموزشگاه در رشد و تكامل كودك، اين است كه او آنچه را در مدرسه ياد مي‌گيرد در زندگي به كار مي‌برد.

هر كودك براي اينكه ميان خود و ديگران بستگي فكري برقرار كند ناچار است لااقل خواندن و نوشتن را ياد بگيرد و در هر قدمي از زندگي از آن‌ها استفاده كند. البته، نبايد تصور كرد كه يادگيري به آموزشگاه محدود است بلكه در تمام عمر ادامه دارد و آنچه را كه شخص ياد مي‌گيرد جزئي از توانايي او را براي سازگاري با محيط تشكيل مي‌دهد زيرا اساس و پايه زندگي بر استعداد و يادگيري مبتني است.

دانش‌آموزان در دوران تحصيل به خصوص در دوره دبستان و نيمه اول دبيرستان در حال رشد مي باشند و مرتباً تغييراتي در آن‌ها ايجاد مي‌گردد. اين تغييرات چون نيازهايي را به دنبال مي‌آورد، تربيت و آموزش خاصي را ايجاب مي‌كند. آشنايي به اصول رشد و نيازهاي دانش‌آموزان در سنين مختلف مسؤلان آموزشي را در شناسايي كودكان و فهم و درك آن‌ها كمك مي كند و …

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.